Akıllı Telefondan Bloga Resim ve Yazı Ekleme (Resimli Anlatım )


Akıllı telefonlar günlük hayatımızda bilgisayardan yapabileceğimiz birçok şeyi kolayca ve her yerden yapmamıza imkan sağlıyor.Bunu kolaylaştırmak için birçok uygulama mevcut ,bunun güvenilirliği'de ayrı bir konu tabi.

Bloggerlerin en büyük ihtiyacı kullandıkları telefonlardan bloga resim ekleyip konu paylaşmak..Bende aynı ihtiyacı duyanlardanım..İstediğim yerden ,istediğim an bloguma birşeyler yazmak ,paylaşmak inanılmaz keyifli oluyor..Bir yere gideceğiniz zaman laptop ,yada notebook yada tablet taşımak zorunda kalmıyorsunuz..

Tek bir snagit'in yaptığını telefonda birkaç program kullanarak yapsakta ,olsun o kadarda cefası ..

Bazı eyrıntı gerektiren konuları yazarken mutlaka PC kullanmak gerekiyor ,bunuda belirteyim..Her model telefonla bunları yapabilirmiyim derseniz ,öncelikle telefonunuzun hafızasının belirli uygulamaları kaldıracak kadar yüksek olması gerekiyor..Bunun haricinde hangi modeller işimi görür derseniz ve yeni telefon alacaksanız ,son bir iki yıl içerisinde piyasaya çıkmış telefonları öneririrm..Anlatmaya başlamadan önce şunu belirteyim ki ben LG G2 model telefon kullanıyorum..Paylaştığım resimlerin hepsini telefonumdan kaydettim , daha iyi anlatabilmek edına..

Telefondan blogunuza post eklemek için yaptıklarımı adım adım yazıyorum.

1_ Öncelikle işimi kolaylaştırmak adına telefonuma 2 uygulama indirdim .
_Fotoğraf düzenleyici (mutlaka gerekli )
_Ekran görüntüsü (bu ve benzeri konularda en büyük yardımcım )
(Aşağıdaki işaretli uygulamalar)

2_Fotoğraf yöneticisini açıp bloga yükleyeceğiniz resmi seçin ve aşağıdaki gibi link yada blogunuzun ismini resmin üzerine yazın..( tabii bu isteğe bağlı)
3_ Google aramalarında çıkması için resmin adını değiştiriyoruz..
İsmini değiştireceğiniz resmi açın ve ayarlar +yeniden adlandır diyip  ,konuya uygun bir isim yazıyoruz..

4_Blogu açıp resim ekle diyoruz.Dosya sec dediğimizde galerinizden resim ekliyorsa süper ,ama eğer telefonunuzdaki resimleri eklemiyorsa ,hemen B planına geçiyoruz.

Şöyle ; Kullanacağınız resmi öncelikle Google+ profilimize ister açık isterseniz gizli olarak yüklüyoruz..(Google+ hesabınız yoksa mutlaka açın )
Sonra tekrar blogdan resim ekle diyoruz ve kenardaki Picasa Web Albümlerin'den yazan kısmı açıp oradan Google + a yüklediğiniz resmi seçip ekle diyoruz..

(1.ve 2. resimde gördüğünüz gibi)


5_ Yazacağınız yazıyıda ekleyip ,etiket ve resim görünür boyutunu ayarlayıp yayınlıyoruz ..

Not: Tecrübeli bloggerler bunları biliyordur mutlaka ,bende yeni başlayanlar için tecrübelerimi paylaşak istedim..Umarım işinize yarar..
Beni Google+ dan takip etmek için
Beni Facebook'dan takip etmek için 
Beni instagram'dan takip etmek için 
Beni Twitter'dan takip etmek için 

2 yorum:

İyi fikirler. Eline sağlık. Tabletle de zor olabiliyor. Haberin olsun. Ben ancak alışıyorum. Sevgilerimle.:)

Ben telefondan bloga giriş yapamıyorum çünkü telefonum akıllı değil :)
Harika bir paylaşım akıllı telefon alır almaz buraya uğrarım söz :)

Yorum Gönder