Tülden Pratik Toka Yapılışı

Herkese merhabalar..
Daha önce tütü etek yapılışını BURADAKİ yazımda paylaşmıştım sizlerle..Bu kez de tütü etek için tülden nasıl toka yaptığımı paylaşacağım..

Bu kez tütü eteği can arkadaşımın kızı için yaptım..Elimde tül parçaları kalınca üzerine de toka yapayım dedim..Elimde malzemeler de olunca yarım saatimi almadı bile yapılışı..

Tülün üzerine kızımın lastiği eskiyen tokasını diktim..Bu tür tokalar eskisede atmıyorum , değerlendirmek edına..

Arkadaşımın çok hamarat olduğunuda söylemek isterim..Pastayı ve badisini de arkadaşım yaptı , çokta güzel oldu gerçekten..

Tütütüyü daha önce BUARDA yazdığım için sadece tokayı nasıl yaptığımı anlatayım..

Öncelikle tokanın boyutunu 5 cm. olarak düşünerek 2x5=10cm. tülü kare olarak kesip yelpaze şeklinde katladım..Katladığım tülü katlı şekilde ortasından keserek nhju -ğ*ayırdım..

Öncelikle birinci tokayı yaparken diğer parça katlı tülün üzerine ağırlık koyarak beklettim ki yelpaze şekli bozulmasın..

Kızımın eski tokasını katlı tüller tarafından,tam ortasından iğne iplikle tüle diktim..Hem bu şekilde toka şeklini almış oldu..

Lastiği için ,bildiğimiz klasik don lastiğini eşit parçalarda kesip daire şekli vererek uçlarını birbirine diktim..

En son olarak ta lastiğide tüle dikip tokayı bitirdim :)

Belki anlatımım dan anlamamış olabilirsiniz o yüzden yapılış resimlerini aşamalı ekliyorum,umarım işinize yarar :)


6 yorum:

Vallahi becerikli insanın halide başka oluyor emeğine sağlık canım Ayşegülüm hiç anlamam dikiş iğne tutmalar filan hiç ama, ne güzel toka olmuş değerlendirmişsin canımm sevgilerimle.

Tokaları çok sevdim. Pastasında gözüm kaldı. Benim için de bir dilim yiyin. Sevgilerimle.:)

Vişnap ,ne hamarat hatunlar var ben onların yanında solda sıfır kalırim :)Ben bir ara dikişe sarmıştim ordan az çok kendi söküğümü dikecek kadar öğrendim..İşede yarıyor ara sıra..
Beğenmene sevindim canım ,sevgilerimi gönderiyorum :)

Bahce perim , teşekkür ederim canım..Pastayı arkadaşım yapti bende yiyemedim doğrusu :)

Yorum Gönder