Pişik Problemine Farklı Bir Çözüm


Bugün haber sitelerini dolaşırken birçok sitede pişik konusu geçtiğini gördüm.Ve bu konuyu yazmaya karar verdim.Malum yaz geliyor ve özellikle çocukların kabusu olan pişikler başlıyor. Sadece çocuklar değil aslında büyüklerinde çocuklar kadar olmasada yaşadıkları problem.Gerek giydiğimiz kıyafetin kumaşından gerek farklı şeylerden herkesin başına gelebilecek bir durum.Rahmetli Anneannem yatalak hastaydı ve oda çok pişik problemi yaşardı.Onunla ilgilenirken teyzemlerin uyguladığı bir yöntem çok dikkatimi çekti.Ve hemen bilgi aldım.Teyzemlerin uyguladığı yöntem bildiğimiz baklava yaparken kullandığımız Nişasta.Pudraların kanserojen madde içerdiğini bilmeyenimiz yoktur artık.Kremlerde çoğu zaman işe yaramıyor hatta daha kötü yapabiliyorlar.Nişasta hem çok kuru tutuyor hemde hiçbir yan etkisi yok.Özellikle çocuklarda çok rahatlıkla ,içinizde acaba olamdan kullanabileceğiniz bir ürün.Nişastayı uygularken eldiven kullanmanızı pişik bölgesine enfeksiyon bulaşmaması açısından tavsiye ederim.Test edildi oanylandı:) Bilenler vardır mutlaka ama bilmeyenler için bitkisel çözüm dedikleri bu işte.Kullanın sizde rahatlığını görün.Pişiksiz günler geçirmeniz dileğiyle:)
NOT:Aslında ben bu yazıyı daha önce yazmıştım blogumda fakat güncellemek istedim..

2 yorum:

nişastayı hiç duymadım. gerçekten çok pratik bir yöntem. ben de naçizane kantaron yağını tavsiye ederim. hani kantaron çiçeğinin zeytinyağında bekletilmesiyle elde edilen yağ. inanılmaz işe yarıyor. ben oğlumun resmen pişikten delinmiş olan poposunun bir gecede iyileştiğini bilirim bu sayede.

mutfaktaki acemi kantaron yağını duydum fakat ne işe yaradığını bile bilmiyorum açıkçası :) Demekki ihtiyacım olmamış hiç..yada etrafımda kullanan olmamış..Bebek yağı,saf zeytinyağını birazcık yaktıktan sonra kullanmakta pişiği hemen geçiriyor..Ama nışastada seçenek olarak dursun bilgi dağarcığımızda diye paylaştım..Hatta kızıma akşam kullandım sabah baktım geçmiş pişiği!

Yorum Gönder